Eviniz İçin İyi Bir Buharlı Temizleyici Nasıl Seçilir?

0
232886
Eviniz İçin İyi Bir Buharlı Temizleyici Nasıl Seçilir?
Eviniz İçin İyi Bir Buharlı Temizleyici Nasıl Seçilir?

Eviniz İçin İyi Bir Buharlı Temizleyici Nasıl Seçilir? Eviniz için en iyi buhar temizleyiciyi satın almak için hangi parametrelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Uzmanlar, cihazın aşağıdaki özelliklerine dikkat etmeyi tavsiye eder:

Eviniz İçin İyi Bir Buharlı Temizleyici Nasıl Seçilir?

1.Güç: Sudan buhara dönüşümün hızı (buhar oluşumu) ve sonuç olarak dairenin bir bütün olarak temizlik süresi doğrudan bu teknik şartnameye bağlıdır. 1000 W’tan daha az kapasiteye sahip bir cihaz satın alırsanız, temizliğin uzun süreceği gerçeğine hazırlıklı olun. Çok uzun bir hortumla düşük güçlü cihazlar almayı reddet. Belki de bu en talihsiz bir kombinasyondur. Buhar temizleyicinin verimliliği önemli ölçüde düşük olduğundan ve işlenen yüzeyde ıslak izler kaldığından.

2. Buhar gücü regülatörü: Cihazın böyle bir fonksiyonla donatılması arzu edilir, çünkü kullanımı çok daha uygun olacaktır. Bu nedenle, halı ve mobilya için bazı buhar temizleyici modelleri kuru buhar sağlama işleviyle donatılmıştır. Bu şekilde muamele edilen halı, kanepe veya çamaşırlar tamamen kuru kalır.

3. Su haznesi kapasitesi: Çok küçük su deposu olan modelleri satın almayın. O zamandan beri sık sık sıvı eklemek zorundasın. Bu bakımdan, Kärcher buharlı temizleyicisinin en iyisi olduğu düşünülür, 2 litre su derhal tankına dökülür, bu ilk 1 saatlik temizlik için yeterlidir.

4. Buhar Basıncı: Ev aletleri için, 3 bar’lık bir buhar basıncı yeterli olacaktır. Eski kirlilik ile daha az baskısı olan mutfaktaki buharlı temizleyiciler başa çıkamaz.

Üreticinin belirttiği teknik özelliklere sahip belgeleri dikkatlice okuyun. Kazanın içindeki basınç belirtilmemişse, o zaman büyük olasılıkla böyle bir temizleyici ciddi iş yapamayabilir.

Mutfakta temizlik yapmayı planlıyorsanız özellikle önemli olan buhar kaynağının yoğunluğuna dikkat etmek de aynı derecede önemlidir.


Karmaşık kirleticileri gidermek için, cihaz dakikada 80 ila 150 g buhar vermelidir, yani yüksek sıcaklıkta ıslak yıkama sağlar.

Evdeki temizlik düzenli olarak sürdürülürse ve eski kirleticilerin giderilmesine gerek kalmazsa, 30-40 g / dk’lık bir buhar püskürtme dağıtım oranına sahip düşük akışlı bir cihaz satın almak yeterli olacaktır.

5. Sıcaklık modu: Yüksek performanslı buhar temizleyiciler için bu göstergeler +135 .. + 140 º C’nin altında olmamalıdır. Bu durumda, yüzey temizliği ve dezenfeksiyonu garanti edilir. +100 º C derecesinde olan üniteler sadece çamaşırları buğulama ve halıları temizleme için yararlı olacaktır . Ciddi sıhhi temizlik veya küf temizleme için, bu cihazlar uygun değildir.

6. Ek özellikler: Ünlü üreticiler buharlı temizleyicileri birçok ek özelliğe tamamlar. Ailenin küçük çocukları varsa, cihazı çocuklardan korunmak suretiyle satın alabilirsiniz. Bu durumda, çocuk cihazı açamaz ve kendine zarar veremez.

Ev için Buharlı Temizleyici Seçerken Diğer Dikkat Edilmesi Gerekenler

Listelenen özelliklere ek olarak, aşağıdaki gibi diğer parametrelere de dikkat edin:

Hortum uzunluğu

Taban buhar jeneratörlerinde, esnek hortum yeterince uzundur, bu nedenle makul bir sınırın ötesine geçmemelisiniz. Sert uzatmalı üç metrelik esnek bir tüp ile zeminden tavana kolayca ulaşabilirsiniz. Çok kısa olan hortumların kullanımı rahat değildir. Tüm uzak köşeler, tavan kaideleri ve asma katlar çok sorunlu olacaktır. Uzun hortumların da ciddi bir dezavantajı vardır – kazandan çıkan buhar memeye ulaştığı sürece, önemli ölçüde soğumaya vakti olacaktır.

Kazanın Yapıldığı Malzeme

Dahili buhar kazanı kazanlarının imalatında kullanılan çelik veya alüminyum. Modern modeller daha hızlı ısıtılan alüminyum tanklarla donatılmıştır ve içlerinde neredeyse hiçbir pislik oluşmamıştır. Doğrudan akışlı birimler satın alanlar için, böyle bir seçenek yoktur: içlerindeki su depoları sadece plastikten yapılır.

Komple set

Bundan, ünitenin ekipmanı, kullanım olasılıklarının da ne kadar çeşitli olacağına bağlı olacaktır. Ancak çok fazla harcama yapmamak için, temizlik konularında kendi gereksinimlerinize karar verin. Ancak çok fazla tasarruf yapmak da buna değmez, bu evrensel asistanın olanaklarını kısıtlama riskiniz var.

İşte evde yararlı olacak en popüler yemlerin bir listesi:

  • Fırçalar

Kabartmalı yüzeylerin, parke, seramik ve hatta döşemeli mobilyaların temizliği için esastır. Mekanik temizleme ve buhar işleminin bir kombinasyonu yoluyla, böyle bir etkinin etkisi mükemmel sonuçlar verir. Sıyırıcılı fırçaları seçerseniz, kullanımlarına yalnızca mekanik baskıya dayanıklı yüzeylerde izin verildiğini unutmayın.

  • Terry örtüleri

Mutfak aletlerinin hassas bir şekilde temizlenmesi, camların yıkanması ve laminat kullanılması tavsiye edilir. Çok pratik çünkü tekrar tekrar kullanılabilir. Normal yıkama sırasında bunlardan kaynaklanan kirlilik kolayca giderilir.

  • Emzik (meme)

Bu dar ve uzun konik nozül yardımı ile evin en uzak köşelerine kolayca nüfuz edebilirsiniz. Mutfak armatürleri gibi küçük eşyaları temizlemek için tasarlanmış küçük fırça çeşitleri vardır.

  • Utyuzhok

Buhar fonksiyonu ve nem düzenleyici ile donatılmış kombine temizleyiciler ile birlikte kullanılır. Böyle bir ağızlığın yardımıyla, en hassas kumaşları kolayca düzeltebilir, bir kürk mantoyu temizleyebilir ve ağır perdeleri buharda tutabilirsiniz.

Ev Tipi Buharlı Temizleyici Ürünlerimiz

Sonraki İçerikAraba için En İyi Buharlı Temizleyiciyi Seçme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz