Buharlı Temizleyici Mobilya Temizleme Kılavuzu

0
23361
Buharlı Temizleyici Mobilya Temizleme Kılavuzu
Buharlı Temizleyici Mobilya Temizleme Kılavuzu

Buharlı Temizleyici Mobilya Temizleme Kılavuzu rehberimiz. Döşemeli mobilyaların bakımı kolay bir işlem değildir. Geleneksel yöntemlerle dokuma döşemelerin temizlenmesi özellikle zordur. Kanepenin buharlı temizleyici ve diğer döşemeli mobilyalarla temizlenmesi nasıldır? Buharlı Temizleyici nedir, bu cihazın çalışma prensibi nedir? Bu makale, bu sorulara cevaplar sağlayacaktır.

Buharlı Temizleyici Mobilya Temizleme Kılavuzu

Buhar temizleyici bugüne kadar muazzam bir popülerlik kazanmıştır. Bunun nedeni, bu cihazla evin içini temizleme işlemini büyük ölçüde basitleştirebilmenizdir . Hem mobilya hem de fayans döşeme için mükemmeldir.

Buharlı Temizleyici Nedir?

Buharlı temizleyici veya buhar jeneratörleri, çeşitli malzemeleri yüzeylerinden temizlemek, dezenfekte etmek için tasarlanmış cihazlardır. Cihaz sessiz çalışır. Sorunsuz bir şekilde toz akarlarıyla başa çıkar, aynı zamanda kullanımı güvenlidir.

Döşemeli mobilyalar için buharlı temizleyici aşağıdaki parçalardan oluşur:

 • Tank;
 • TEN, bu boru şeklindeki elektrikli ısıtıcıdır;
 • Başlat düğmesi;
 • esnek hortum;
 • farklı konfigürasyona sahip bir nozul seti.

Ev tipi buhar üreticilerinin en popüler üreticileri Univap, Ariete ve Unitekno’dur. Bunlar temizlik ekipmanı yapan şirketler. Bu nedenle, bu üreticilerin cihazlarını satın aldığınızda, kaliteden ve uzun bir kullanım ömründen emin olabilirsiniz.

Hangi tür parajenatörlerin bulunduğunu düşünelim.

Buharlı Temizleyici Çeşitleri

Buharlı temizleyici, çeşitli iç elemanları etkili ve tamamen temizlemenizi ve dezenfekte etmenizi sağlayan bir cihazdır.

Bu “büyük yardımcının” üç çeşidi vardır:

 • Manuel Buharlı Temizleyici: Bu türün küçük bir boyutu vardır.
 • Kompakt Buharlı Temizleyici: Cihazın orta büyüklüğü vardır. Küçük bir elektrikli süpürge varlığında.
 • Sabit Buharlı Temizleyici: Cihaz büyük bir boyuta, büyük bir güce ve verime sahiptir.

En popüler buharlı temizleyici üreticileri Univap, Unitekno, ARIETE‘dir. Her tür cihazın kiti ayrıca, temizliği daha da kolaylaştıran çok işlevli nozullar içerir. Her nozül veya aksesuarın kendi kapsamı vardır.

Buharlı Temizleyici Aksesuarların Kullanımı

Her aksesuar belirli amaçlar için kullanılır:

 • Zemine yönelik nozül (taş, taş).
 • Cam yüzeyleri (pencere, ayna) yıkamak için başka bir meme kullanılır.
 • Fırça biçiminde bir ağızlığa sahiptir. Krom kaplama elemanların ve sıhhi tesisat armatürlerinin temizliğinde kullanılır.
 • Büyük güçte nozul. Kanalizasyon kanallarını temizlemek için kullanılır.
 • Sprey şişesi Bu aksesuar sayesinde bitkiler işlenebilir. Bu, 25 santimetre mesafeden yapılmalıdır.

Gördüğünüz gibi, buharlı temizleyici ataşmanları , genel temizlik ve temizleme prosedürünü büyük ölçüde kolaylaştıran çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Mobilyaları Buharlı Temizleyici ile Temizleme

Döşemeli mobilyaların buharlı temizleyici ile temizlenmesi kolaydır. Bu cihazı temizlemek için kurallara bakalım:

 1. En başlarda, dekoratif elemanın bir ya da başka bir yüzeyinin ön hazırlığını yapmak gerekir. Bu, köşelerdeki ve döşemelik arasındaki enkazın ve çeşitli kir parçalarının giderilmesini içerir. Bunu yapmak için, sadece bir elektrikli süpürge kullanabilirsiniz.
 2. Döşemeli mobilyaların yastıklar gibi ayrı parçaları varsa, bunlar çıkarılabilir. Bu münferit parçaların bileşenleri, üreticiler tarafından izin veriliyorsa, bir çamaşır makinesinde yıkanabilir.
 3. Daha sonra iş için gerekli nozülleri seçmeniz gerekir. Püskürtme uçları kullanıldığından konik, yuvarlak bir şekle sahip fırçalar kullanılır. Belirli bir yerin uygunluğuna bağlı olarak kullanılmaları gerekir.
 4. Daha sonra, nemi mükemmel şekilde emen özel bir malzemeden yapılmış peçetelere veya bezlere ihtiyacınız var. Bu sayede daha verimli temizlik yapabilirsiniz. Mikrofiber bu gibi kumaş olarak kullanılabilir.
 5. Küçük noktaları olan yüzey yamalarıyla başlayın. Paralel olarak, çözünmüş kirlerin giderilmesinde yardımcı olacak peçeteler kullanın.
 6. Yüzeyde ciddi, yağlı lekeler varsa ve onlardan kurtulmak için ek temizleyiciler kullanmalısınız. Mutlaka kimyasal değil, sıradan bir şampuan kullanabilirsiniz. Döşemelik mobilya temizliği için özel olarak tasarlanmış bir araç var. Böyle bir aracı kullanmadan önce, göze çarpmayan bir yerde kontrol edin ve ardından sonuna kadar kullanın.

Şimdi detaylı temizlik talimatlarını dikkate alın:

 1. İlk olarak, tankta temiz su dökmek gereklidir. İşlem yapmak istediğiniz kumaşın hafif bir gölgesi varsa, daha önce yerleşmiş olan suyu kullanmak önemlidir. Su içeren tankta isteğe bağlı olarak deterjan ekleyebilirsiniz.
 2. Belirli bir bölgedeki buharla yapılan her işlemden sonra, özel kumaştan yapılmış bir bez (mikrofiber) ile temizlenmelidir.
 3. Kirlenme yok olmadıysa, bu prosedür birkaç kez tekrarlanmalıdır.
 4. Döşemeyi ıslatmayın. Bunu yapmak için, buhar akışını takip edin.
 5. Metal veya ahşaptan yapılmış dekoratif elemanların yakınında işlem yapılırsa, dikkatli ve dikkatli hareket etmek önemlidir. Sıcak buhar akışı hala bu malzemelerden yapılmış nesnelerin yüzeyine çarpıyorsa, onları derhal silmek önemlidir.
 6. Yüzeyi bölümlere ayırmak önemlidir. Bu şekilde sırayla buhar buharı yapabilirsiniz. En başta, döşemeli mobilyaların ana kısmını temizleyin. Ancak o zaman ulaşılması zor yerlere ilerleyin. Ulaşılması zor alanlar için bir nokta nozülü kullanın. İşleme sırasında açıyı değiştirerek temizleme işleminin optimal olmasını sağlamanız gerekir. Fırfırlar ve kalıntılar varsa, işlem yukarıdan aşağıya doğru yapılmalıdır. Bu durumda, kumaş hafifçe gerilmeli. Bu prosedür dikkatlice yerine getirilmesi için önemlidir, aksi halde ellerinizi yakabilirsiniz.
 7. Halıların ve döşemeli mobilyaların temizlenmesi zaman zaman yapılmalıdır. Ciddi noktaların ortaya çıkması için zaman yok. Çocuklar sizden başka bir odada yaşıyorsa, çocukların oyuncakları bile dezenfekte edilmelidir.

Genel olarak, hiçbir şey zor değil, sadece bu kurallara uyun. Bu kılavuz erişilebilir ve anlaşılabilir. Bu cihaz sayesinde evinizdeki döşemeli mobilya ve halıları kolay ve hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz. Ancak mobilyalara zarar vermemek için üretici tarafından verilen talimatlara uymalısınız.

Ev Tipi Buharlı Temizleyici

Önceki İçerikAraba için En İyi Buharlı Temizleyiciyi Seçme
Sonraki İçerikBuharlı Temizleyici Artıları